Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Son Algoritma Güncellemesi ve SEO
#1


Kaliteli ve gerçekten bize istediğimizi verecek sağlam bir SEO ( Google Arama Motoru Çalışması ) nasıl olmalıdır?

Ülkemizde internet kullanıcılarının %96′sı ürün veya bir konuda bilgi ararken dünyanın en büyük arama motoru olan Google arama motorunu tercih ederek işlem yapmaktadır. Bu sebeplerden dolayı genel olarak yapılan SEO çalışmaları Google Arama motorunu baz alınarak yapılır. Google 2018-2019 yılları arasında arama motoru Algoritmasında büyük değişikliklerde bulunmuştur. İlk olarak bu çalışmasında aranma yapılan kelimelere bağlı olan alan adlarıyla beraber büyük bir yıkım yapmıştır.

Bu güncellemeyle beraber kelime bazlı olarak alınan domainler ve özgün içerik bulunmayan siteleri ilk 500 sıralamasının altına düşürmüştür. Google nin yaptığı bu çalışmayla gerçekten özgün içerik bulunan siteler sıralamasını korudular kısacası iyi ve kötü site ayrımı meydana gelebildi. Bu yapılan çalışmayla beraber birçok site, firma hayal kırıklığına uğradı.


Son zamanlarda ise Google Panda isimli güncellemeyle, birçok siteyi ve SEO uzmanını ilk sıralardan silerek geriye atmıştır. SEO programları, araçları kullanan herkes tarihe gömüldü.


Google son olarak yaptığı panda güncellemesiyle, özgün içerik olmayan sitelerin üzerini çizerek, özgün içerikli sitelere işte gerçek SEO budur diyerek sıralamaya aldı.Bundan sonra SEO çalışması yaparken biraz sabır ve emek vererek işlem yapmanız gerekecek. Bundan sonra 1 ayda 2 ayda Google ilk sayfaya çıkarırım diyen SEO uzmanları tarih oldu diyebiliriz. Google'in açıklamalarına göre;
Arama motoru ve SEO optimizasyonu yaparken, tamamen sabır ve insanlık yararına olan içeriklerin girilmesi gerekir ve sabırla beklenilmesi gerekir.
Anahtar kelimenizde arama motorlarında ileri düzeylere gelebilmek için birkaç önemli konuya değinelim. SEO standartlarına uygun ve çalışma yapılacak sitelerde elimizden geldiğince özgün olmak şartı ile gireceğimiz içeriklere dikkat etmelisiniz;
300 kelimeden az olmayacak ve %100 özgün, insanların yararına olacak faydalı bilgileri sitemize eklemek, etkili çözüm yollarındandır. Kopyala yapıştır veya rewrite yapmadan işlem yaparak daha kaliteli içerik sahibi olabilirsiniz.
5 dakika içerisinde 300 kelimelik makaleler hazırlayarak bir tek kendinizi kandırırsınız, sizden önce Google bunları düşünmüş ve ona göre işlemlerini yapmıştır zaten.

Grafik Tasarım Forumları / Yönetim Ekibi
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

[-]
Tags
seo son güncellemesi algoritma google ve