Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sahte Nikon Ürünleri Hakkında Uyarı !
#1


Nikon-D4s-vs.-Nikon-D4-550x264.jpg
Nikon D4s / Nikon D4


Nikon-D610-vs-Nikon-D7100-550x214.jpg

Nikon D610 / Nikon D7100

Nikon'un kendi sitesindeki duyuru : [Sadece üyeler linkleri görebilir. Ücretsiz üyelik için tıklayın]Nikon'un yurtdışından söylediği habere göre Nikon'un tamir için servislere gelen makinalarında ve piyasadan edindiği bilgilere göre sahtekarlıkla değiştirilmiş ürünler tespit etmişler. Yani Gövde olarak farklı İçi farklı modeller ortaya çıkmıştır.

Yapılan hileleri nikon belirli başlıklarla açıklamış. ve basit yöntemler ile bunları nasıl anlayabileceğimizi söylemişler.

D800E diye alınan makinaların içinde yerleştirimiş D800 modeli. D600 Diye alınan makinanın aslında içinde D7100 olması gibi sahtekarlıklar söyleniyor habere göre.

Bunun gibi Nikon D4S Modeli içinde aynı sorun var. D4S diye aldıgınız model aslında D4 modeli sahtekarlık ile dışından D4S görünüyor sadece.

Başka bir sorun ise MB-D10 ve MD-D11 gibi grip'lerde hileler yapılmış durumda ve bunun yanında orjinal pil diye satılan sahte pilleride duyurusuna eklemiştir.


Aslında bu sahte makina olayını çözmek için sahte olan kısım içi oldugunu için ve yazılım ile ilgili birşey yapamadıkları için makina almadan önce kontrolunu saglamaktır.

Aşağıdaki fotoğraf'daki gibi çektiğiniz bir fotoğraf'da "Genel özellik görünümüne" geldiğiniz zaman yani çekilen fotoğrafın bilgilerine bakmak istedğiniz zaman üstte sizin gercek olan modeliniz yazar ve bununla beraber sizde böyle bir durum olup olmadıgını ögrenebilirsiniz.

Fake-Nikon-D800E-DSLR-cameras.gif

Grafik Tasarım Forumları / Yönetim Ekibi
Cevapla
#2

teşekkürler, nikon d750'de "Genel özellik görünümüne" nerden ulaşırım bulamadım?
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

[-]
Tags
ürünleri sahte hakkında nikon uyarı