Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WordPress beyaz sayfa hatası ve çözümü
#1


Önce hatanın sebebini bulmak için ne gibi yollara başvurabiliriz ona bakalım. Sıra ile deneyerek gideceğiz, sıralamayı en makul sebepten, en uzağa doğru basitlik ve kolaylık derecesine göre düzenledim.

1- En son olarak eklenti yüklediniz mi ? Eğer cevabınız evet ise beyaz sayfa hatasına bir eklenti sebep olabilir. O yüzden önce plugins isimli dosyanın adını bank-not olarak değiştirin. Değiştirdikten sonra sitemizdeki beyaz sayfa hatası çözüldüyse eğer, hatanın kaynağını bulduk; eklentiler. Ama hangi eklenti şimdi de onu tespit etmemiz gerekiyor. O yüzden adını değiştirdiğimiz plugins isimli dosyanın ismini tekrar plugins olarak koyalım. Daha sonrasında ise tek tek eklentileri pasif hale getirerek hangi eklenti pasif hale geldiğinde sorun kalkıyorsa o eklenti soruna sebep oluyor demektir.
2- Beyaz sayfa hatası tema kaynaklı olabilir. O yüzden WordPress’ in kendi temalarından birini yükleyelim ve sorun ortadan kalkıyor mu test edelim. Yani WordPress’ in kurulumu ile birlikte gelen temalardan birini aktifleştirip öyle deneyelim. Twenty Twelve gibi temaları deneyebiliriz.
3- Bazı dosyalarda yapılan kod değişiklikleri ve boş satırlar da beyaz sayfa hatasına sebep olabilir. Bu boşlukları ya da kod hatalarını bulmak tabi ki zordur. O yüzden WordPress’ i tekrar indirip wp-admin ve wp-includes dosyalarının orijinal halini yükleyelim.

4- wp-config dosyasını açalım ve UTF-8 olarak düzeltelim, eğer zaten UTF-8 ise ANSI olarak düzeltelim. Yani ikisini de bir deneyelim sonuç verecek mi, WordPress beyaz sayfa dediğimiz olay maalesef bu kadar karmaşık ve çok rastlanılan bir olaydır.
5- Safe modu değiştirin. php.ini dosyası benim kullandığım hosting panelinde var, kendim değiştirebiliyorum. On/Off şeklinde değiştirerek deneyebilirsiniz.
6- Wp-config.php dosyasına aşağıdaki kodları ekleyerek limitleri yükseltelim.
[css autolinks=”false” classname=”myclass” collapse=”false” firstline=”1″ gutter=”true” highlight=”1-3,6,9″ htmlscript=”false” light=”false” padlinenumbers=”false” smarttabs=”true” tabsize=”4″ toolbar=”true” title=”wp-config.php”]<code class="plain" style="color: #000000;">define(</code><code class="string" style="color: blue !important;">’WP_MEMORY_LIMIT'</code><code class="plain" style="color: #000000;">, </code><code class="string" style="color: blue !important;">’64M'</code><code class="plain" style="color: #000000;">);</code>[/css]
7- Wp-config dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin.
[css autolinks=”false” classname=”myclass” collapse=”false” firstline=”1″ gutter=”true” highlight=”1-3,6,9″ htmlscript=”false” light=”false” padlinenumbers=”false” smarttabs=”true” tabsize=”4″ toolbar=”true” title=”wp-config.php”]error_reporting(E_ALL); ini_set(‘display_errors’, 1);
define( ‘WP_DEBUG’, true);[/css]
8- php.ini dosyası ile limitleri yükseltin. Aşağıdaki kodları php.ini dosyasına ekleyin veya aşağıdaki gibi limitleri yükseltin.
[css autolinks=”false” classname=”myclass” collapse=”false” firstline=”1″ gutter=”true” highlight=”1-3,6,9″ htmlscript=”false” light=”false” padlinenumbers=”false” smarttabs=”true” tabsize=”4″ toolbar=”true” title=”php.ini dosyası”]** Trick for long posts */ ini_set(‘pcre.recursion_limit’,20000000); ini_set(‘pcre.backtrack_limit’,10000000);[/css]
Eğer tüm bu maddelere rağmen WordPress beyaz sayfa hatası devam ediyorsa son olarak yapmamız gereken tek bir şey kaldı.
Son; Wp-includes dosyası içinde yer alan pluggable.php dosyasının başına aşağıdaki kodu ekleyelim.
<?php ob_start(); ?>


yeknot

Grafik Tasarım Forumları / Yönetim Ekibi
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

[-]
Tags
wordpress hatası çözümü sayfa ve beyaz