Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NIKON D5 VE D500 DIJITAL SLR FOTOĞRAF MAKINELERI VE SNAPBRIDGE ILE NIKON KUCAKLADI
#1


2016 TIPA ÖDÜLLERINI ÜÇ KATEGORIDE NIKON D5 VE D500 DIJITAL SLR FOTOĞRAF MAKINELERI VE SNAPBRIDGE ILE NIKON KUCAKLADI

Amsterdam, Hollanda, 12 Mayıs 2016: Nikon Corporation, üç ürünüyle fotoğraf ve görüntüleme sektöründe bir dünya otoritesi olan Technical Image Press Association (TIPA) sponsorluğunda gerçekleştirilen prestijli TIPA 2016 Ödüllerinin sahibi olduğunu açıklamaktan gurur duyar. Nikon D5 DSLR fotoğraf makinesi En İyi DSLR Profesyonel/Aksiyon ödülüne layık görülürken Nikon D500 En İyi APS-C DSLR Uzmanı ödülüyle, SnapBridge uygulaması ise En İyi Görüntüleme İnovasyonu ödülüyle şereflendirildi.
1 Nisan 2015 ile 31 Mart 2016 tarihleri arasında piyasaya sunulan en iyi fotoğraf ve görüntüleme ürünleri çeşitli kategorilerde dünyadaki prestijli kamera ve görüntüleme dergilerinin editörleri tarafından oylanarak 2016 TIPA Ödülleriyle buluşuyor.
Daha fazla bilgiye TIPA Awards 2016 web sitesinden ulaşabilirsiniz.
EN İYI DSLR PROFESYONEL/AKSIYON ÖDÜLÜ SAHIBI NIKON D5 IÇIN TIPA DEĞERLENDIRMELERI

D5 fotoğraf makinesinde entegre olarak sunulan EXPEED 5 görüntü işleme motorunun gürültü düzeyi düşük, makinede 4K UHD video için gereken yüksek hızlı işleme özelliği ve yaklaşık 12 fps'te yüksek hızda seri çekim (AF ve AE izleme ile) özellikleri bulunuyor. Tek bir seri çekim sırasında yaklaşık 200 adet 14 bit kayıpsız-sıkıştırılmış RAW görüntü alınabiliyor. 153 odak noktasıyla donatılmış (bunların 99'u merkezde ve çevre bölgelerde bulunan çapraz tip sensörler) yeni Multi-CAM 20K otomatik odaklı sensör modülü karenin geniş bir alanını kapsıyor. Bunların yanı sıra, 4K UHD filmlerden yaklaşık 8 megapiksel piksel sayısıyla durağan JPEG görüntüleri alınmasını da sağlayan D5, Nikon tarihinde en yüksek hassaslık standardını (ISO 102400) destekliyor ve sadece -4 EV'den başlayan AF algılama aralığı sayesinde loş ışıkta bulunan ve düşük kontrastlı nesneler otomatik olarak odaklanabiliyor.
EN İYI APS-C DSLR UZMANI ÖDÜLÜ SAHIBI NIKON D500 IÇIN TIPA DEĞERLENDIRMELERI

Yeni EXPEED 5 görüntü işleme motoru ve yeni Nikon DX-formatı CMOS sensörünün donanımına katılmasıyla birlikte D500, ISO 1640000'e (Hi 5) genişletilebilecek yüksek hassaslık standardına (ISO 100–51200) ulaşmış oldu. D500, tek bir çekimde aşağı yukarı 79 adet 14 bit sıkıştırılmamış RAW görüntüyü yaklaşık 10 fps'te (AF ve AE izleme ile) yüksek hızda seri çekim modunda alabiliyor. D500, durağan görüntülerin yanı sıra 4K UHD (3840 × 2160)/30p, full HD ve hızlandırılmış filmleri de destekliyor. Yaklaşık 2.360K-noktalı 3,2 inç dokunmatik ekran donanımı sayesinde görüntüleme ve çekim sırasında kolaylık sağlıyor. Aynı anda hem XQD hem de SD kart yuvalarına kayıt yapabilen fotoğraf makinesi SnapBridge ile uyumlu olması sayesinde makinenin bir akıllı cihaza sorunsuz şekilde bağlanmasını sağlayarak kullanıcıların görüntü aktarmasına ve paylaşmasına olanak veriyor.
EN İYI GÖRÜNTÜLEME İNOVASYONU ÖDÜLÜ SAHIBI SNAPBRIDGE IÇIN TIPA DEĞERLENDIRMELERI

SnapBridge, düşük düzeyde enerji kullanan Bluetooth bağlantısıyla fotoğraf makinesi ile bir akıllı cihazın sorunsuz şekilde bağlanmasını sağlıyor. SnapBridge yüklendikten sonra fotoğraf makinesindeki görüntüler akıllı cihaza anında aktarılabiliyor ve makine beş akıllı cihazla eşlenebiliyor. Orijinal JPEG görüntüleri veya küçük boyutlu 2 MP (full HD) JPEG kopyaları çekim sırasında otomatik olarak akıllı cihazlara aktarılabiliyor ve depolanabiliyor. Ayrıca, telif hakkı, çekim bilgileri, yorumlar ve logolar gibi iki tip gömülü bilgi de eklenebiliyor. Bunların yanı sıra, uygulamanın akıllı cihazdan uzaktan çekimi destekleme özelliği sayesinde kullanıcılar akıllı cihazın ekranını kullanarak gerçek zamanlı olarak çekilen görüntüleri ayarlayıp önizleme yapabiliyor. Ayrıca, belirli fotoğraf makinelerinde, otomatik zamanlayıcı gibi özellikler de kullanılabiliyor.
Bluetooth® adı ve logoları Bluetooth SIG, Inc. şirketinin tescilli ticari markalarıdır ve Nikon Corporation söz konusu adları lisansla kullanabilir.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular / Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Son Yorum Yazar: Nikon Canon
11-22-2015, 10:19 PM
Son Yorum Yazar: Grafik Servisi
11-06-2015, 04:11 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

[-]
Tags
ile slr dijital kucakladi ödüllerini makineleri d500 2016 üç v fotoğraf d5 tipa snapbridge kategoride nikon ve